(420) 792-292-092

(420) 775-216-513

Apple, Mac OS, Macbook, iPhone, iPod Touch a iTunes

Magazín a náš mini blog

DNES NEJČTENĚJŠÍ

Magazín, noviny a náš mini blog

Podle analytiků společnosti Wedbush Securities vydá společnost Apple ne čtyři, ale pět modelů iPhone 12.

Podle analytiků společnosti Wedbush Securities společnost Apple se nechystá uvést čtyři, ale hned pět verzi iPhone 12.

Co je známo
Máme na mysli iPhone 12 s podporou LTE místo 5G. Podle analytiků dřív měla společnost zpočátku vydávat zařízení s 4G a 5G najednou, ale poté změnila své plány. iPhone 12 4G bude tedy uveden později. Jeho launch je pravděpodobně naplánován na únor 2021 a měl by stát kolem 800 dolarů.


Připomeňme na podzimní prezentace společnosti: stojí za to čekat aspoň kvůli čtyř verzím iPhone 12. Všechny získají podporu 5G. Očekáváme smartphony z hliníkovým i nebo ocelovými zadním povrhem, s 5,4 až 6,7 palcovými OLED displeji, více kamerami, aktualizovanými procesory a cenově od cca 650$.

 

Přestože Apple byl v posledních letech velmi zapojen do vývoje a vylepšení počítačů Mac, nabízejí aktualizace téměř každý rok. Většině uživatelů se ale zdálo, že přední kamery uvízly na konci 2000 let a už dlouho nezažili změn.

Frontální kamera na iPhone bude mnohem lepší než webová kamera na špičkovém Macu.


Za pandemii se videokonference staly novým a občas hlavním způsobem komunikace mezi těmi, kteří byli nuceni pracovat z domova, a Zoom, Google Meet, Duo a FaceTime se stali nezbytnými pracovními nástroji. Ale bez ohledu na to, jak skvělá a pohodlná je služba video komunikace, prozatím nikdo nemůže samostatně vylepšit kvalitu snímku pořízený pomocí matice velikosti nosu komára. Proto řešením pro ty, kterým opravdu záleží na kvalitě je koupe externí webové kamery s vyšším rozlišením. Pokud ale nechcete utrácet peníze, je docela možné ji nahradit kamerou vašeho iPhone.

  1. Stáhněte si NeuralCam Live pro iPhone a plugin pro Mac; 
  2. Udělte aplikaci oprávnění pro přístup k fotoaparátu (můžete použít přední kameru i hlavní modul);
  3. Připojte iPhone kabelem k počítači Mac a podle pokynů na obrazovce počítače nastavte verzi aplikace pro počítač;
  4. Jako externí webovou kameru vyberte kameru iPhone v nastavení Zoom, Teams nebo Google Meet (ostatní služby video komunikace nejsou podporovány) a použijte ji.

 NeuralCam Live je velmi užitečná aplikace pro použití vašeho iPhone jako webové kamery
NeuralCam Live je velmi užitečná aplikace pro použití vašeho iPhone jako webové kamery

Během své existence Apple vydal mnoho legendárních zařízení. Fanoušci společnosti sbírají vzácné a specifické modely, které se již staly historií. Modely, které se staly jejich prototypy, mají pro sběratele zvláštní význam.

Třeba zvláštnost daného iPodu spočívá v neobvyklé barvě základní desky, která má červený odstín což se dá potkat opravdu zřídka.


Takhle vzácné příklady lze občas najít na eBay. Nedávno bylo do prodeje uvedeno prototypové zařízení iPod Classic druhé generace, které vyvolalo rozruch mezi fanoušky Apple.


Zadní panel prototypu je označen - P95 – DTV (což znamená iPod Classic). Podle označení je tento model mezistupněm iPod Classic 1. a 2. generace, což je opravdu vynikající a


Hodnocení prodejce prototypu je pozitivní, což znamená, že je důvěryhodný. 

Majitel jedinečné kopie již dříve prodával jiné sběratelské produkty celkově v hodnotě 99 995 dolarů.

 

V internet obchodě Apple se objevil nový kabel Thunderbolt 3 Pro, který již díky své ceně vyvolal mnoho diskusí.


Co a kolik

Není se čemu divit: podle tradice Apple kabely nejsou levné a cena Thunderbolt 3 Pro činí 129 dolarů. Jedná se o 2 metrový černý opletený vodič, který je standardní součástí Pro Display XDR a nyní se také prodává samostatně.


Podporuje přenos dat mezi porty Thunderbolt 3 při rychlostech až 40 Gb / s, stejně jako standardy DisplayPort a USB 3.1 Gen 2 při přenosových rychlostech až 10 Gb / s.

Zároveň nejsou k dispozici žádné dostupné alternativy Thunderbolt 3 Pro. Například kabel Belkin Thunderbolt 3 2m stojí 79,95 $, ale nepodporuje DisplayPort a USB 3.1. Pokud vám nezáleží na délce a dle toho cos měl na mysli, existuje možnost zakoupení 80cm Thunderbolt 3 za 39 $.


 

Předplacené aplikace jsou výhodné, zejména pokud získáváte přístup k několika aplikacím za zvýhodněnou cenu baličku.


Co a kolik

Zatímco model nákupu uživateli aplikací založený na předplatném již není nový a překvapující, většina z nich se ho začala považovat za užitečný relativně nedávno. Koneckonců se před pěti lety zdávalo, že potřeba platit za přístup k aplikaci není pro uživatele lákající hlavně proto, že každý z nich má přes desítek programů. Ale postupem času jsme se naučili oddělovat pšenici od plev a začali jsme racionálněji přistupovat k otázce potřeby předplatného a sešli se na tom, že budeme platit pouze za to, co skutečně potřebujeme. Jak se přihlásit k odběru jednoho předplatného pokrývajícího více aplikaci najednou?


Setapp je jednou z mála (a možná dokonce jedinou) službou která nabízí přístup k několika desítkám programů za cenu jediného předplatného.


Setapp byl spuštěn na iOS již tento týden. V této fázi nabízí mobilní verze služby 8 aplikací: 2Do, Gemini, MindNode, Paste, PDF Search, SQLPro Studio, Taskheat, Ulysses. Ano, zatím je to málo, ale je zřejmé, že bude rozsah dostupného softwaru s časem systematicky zvyšovat a pokrývat více nových applikaci. Již nyní předplatné Setapp stojí 4,99 $ pro iOS, což je levnější než cena předplatných těchto aplikaci zvlášť

Apple aktualizovala seznamy zastaralých produktů na svých oficiálních stránkách.

(Vintage a Obsolete products).


Doplnění

7,9 palcový iPad mini, vydaný v roce 2012, je nyní dědictvím. Toto je prozatím nejmenším tabletem společnosti Apple. Od té doby bylo vydáno několik generací následníků tohoto zařízení a Apple měnil všechno až na jednu věc – design. Nejnovější iPad mini stále má silné rámečky a kulaté tlačítko HOME s Touch ID.


Produkty, které jsou považovány za zastaralé, mohou nadále dostávat hardwarové služby od společnosti Apple a poskytovatelů služeb, pokud jsou náhradní díly dostupné a v případě jestli to neporušuje zákon. Ale který? Jedná se o gadgety, které nebyly prodány po 5 nebo do 7 let od vydání.


Kromě toho byl 21,5-palcový iMac z konce roku 2011 zařazen do seznamu zastaralých produktů. Toto je seznam zařízení, která se nově nevyrábí více než 7 let. Společnost neposkytuje servis hardwaru pro takové produkty a servisní střediska nemají možnost objednávat náhradní díly.

Tel:

(420) 792-292-092

(420) 775-216-513


E-mail: applebro.cz@gmail.com

Zápis v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze 
oddíl C, vložka 300461 
Sídlo: Praha - Uhříněves, K Netlukám 1472/2, IČO: 07444516 
Copyright © 2019 Applebro.cz Všechna práva vyhrazena.